Genova humb durimin ndaj Shevchenkos

Shevchenko buzë shkarkimit.

E ardhmja e Andriy Shevchenkos është në dyshime, pasi Genoa po mendon të shkarkojë trajnerin ukrainas.

Rossoblut pësuan një humbje të dhimbshme 1-0 në shtëpi ndaj Spezias, duke i lënë të mbërthyer në vendin e 19-të në tabelën e Serisë A pas 21 ndeshjesh, një pikë pas Cagliarit, që ka një ndeshje më pak. Trajneri ukrainas nuk ishte as në fushë për këtë ndeshje, pasi kishte rezultuar pozitiv me COVID-19 në fillim të javës.

Siç raportohet nga Gianluca Di Marzio, pozicioni i Shevchenkos si trajner tani është në rrezik, me Genoa që mendon të shkarkojë 45-vjeçarin.

Shevchenko ka marrë vetëm tre pikë që kur iu bashkua klubit në fillim të nëntorit, që rrjedhin nga tre barazime. Ai nuk ka arritur t’i injektojë pak jetë klubit ligurian, i cili tani duket i destinuar për rënie këtë sezon.

Trajneri 45-vjeçar ka qenë më parë në krye të kombëtares së Ukrainës dhe e udhëhoqi skuadrën në çerekfinale të Euro 2020 verën e kaluar.

Lajme me shume...