Gjilani dhe Ballkani kryejnë detyrën


Ballkani dhe Gjilani kryejnë detyrën.

Xhiroja e parë e fazës së fundit të Superligës së Kosovës në futboll ka nisur mirë edhe për Ballkanin dhe Gjilanin që kanë fituar ndeshjet e tyre sot.

Ballkani i Bledi Shkëmbit triumfoi 4:1 ndaj Besës në Suharekë, shkruan Gazeta Express.

Korenica dy gola dhe Gripshi e Prekazi nga një ishin realizatorët për vendasit, teksa për Besën golin e nderit e shënoi Qorri.

Në ndeshjen tjetër, Gjilani i Ismet Munishit ka shënuar tjetër fitore. Ata mposhtën minimalisht 1:0 Feronikelin.

Goli i vetëm u shënua në minutën e 20 nga Gerhard Progni i cili realizoi në mënyrë fantastike ngja gjuajtja e lirë.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...