Goditen nga vetura dy këmbësorë në Prishtinë

Rreth 100 kërkesa për falje të dënimit, Presidentja Osmani s’e pranon asnjë

Aksidentet janë shtuar shumë ditëve të fundit.

Dy këmbësorë janë lënduar pasi janë goditur nga një veturë në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë.

Lajmin për Gazetën Online Reporteri.net e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Agron Borovci, i cili ka thënë se këmbësorët janë dërguar për trajtim mjekësor.

”Sot rreth orës 17:00, në rrugën “Fahri Fazliu” në Prishtinë, ka ndodhur një aksident rrugor, në mes të një automjeti dhe dy këmbësorëve. Si pasojë e aksidentit këmbësorët kanë pësuar lëndime trupore. Të njëjtit janë dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor. Hetuesit e njësitit të trafikut rajonal po merren me rastin”, tha Borovci.

Lajme me shume...