Gruaja nga Prishtina thotë se është rrahur nga vajza e saj dhe dhëndëri

Pas bllokimit të foltores, Konjufca thërret shefat e grupeve për konsultime

Një grua ka raportuar në polici se është rrahur nga vajza e saj dhe dhëndrri.

Sipas policisë dy të dyshuarit janë arrestuar, derisa viktimës i është ofruar tretmani mjekësor.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

DHUNË NË FAMILJE

Prishtinë 15.06.2022 – 18:00. Viktima femër kosovare ka raportuar se vajza dhe dhëndri i sajë janë duke ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj saj. Viktimës i është ofruar tretmani mjekësor.

Në lidhje me rastin janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër kosovare (dhëndri dhe vajza e viktimës). Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.