Guardiola: Ylli i Manchester Cityt drejt Barcelonës


Guardiola ka thënë se ylli i Manchester Cityt është drejt Barcelonës.

Pep Guardiola ka pranuar që Eric Garcia është në rrugën e tij për në Barcelonë gjatë verës.

Kontrata e të riut do të skadojë dhe Barcelona nuk e ka fshehur dëshirën e tij për ta nënshkruar atë për ca kohë tani.

Guardiola zbuloi se ai ka ndjerë një farë faji sepse nuk ka qenë në gjendje ta aktivizojë shumë këtë sezon pasi shkëlqeu për Manchester City sezonin e kaluar.

“Ai do të luajë në Barcelonë dhe nuk është një lojtar mesatar. Ai është një lojtar i mirë. Ai nuk u zgjodh në dy ndeshjet e fundit dhe kjo ma theu zemrën.

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman e nxiti klubin ta nënshkruajë atë në janar, por kërkesa e tij u refuzua për shkak të kufizimeve financiare të katalanasve.


Mundesia me shume...
Pamje me shume...