Hajnat nuk kursejnë as xhamitë, ja çfarë bën në Podujevë

Kryeministri Kurti merr vendim, shpall 28 Nëntorin ditë pushimi veç për institucionet publike

Hajnat vjedhin para dhe pajisje të kamerave në një xhami në Podujevë.

Një person ka raportuar në polici se disa të panjohur kanë depërtuar brenda objektit të xhamisë në Podujevë ku kanë vjedhur para dhe pajisje të kamerave të sigurisë, raporton Express

Rasti ka ndodhur mesditën e së enjtes, ka njoftuar policia në raportin 24 orësh.

“Podujevë, 25.11.2021 – 11:50. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, me forcë kanë depërtuar në brendinë objektit të xhamisë dhe nga aty kanë vjedhur një DVR të kamerave dhe një shumë parash prej 30 euro. Rasti vazhdon të hetohet”, ka bërë të ditur policia.

Lajme me shume...