Heroi i Milanit, Messias me dedikim të veçantë për golin e fitores ndaj Atletico Madridit

Deklaratat e kaluara të Rangnick mund ta shqetësojnë Cristiano Ronaldon: “Shumë i vjetër”

Junior Messias ia dedikoi golin e tij debutues në Ligën e Kampionëve atyre që besuan në të pasi mbajti gjallë shpresat e Milanit, vetëm disa vjet pasi punonte si shofer për shpërndarjen e pajisjeve elektro-shtëpiake si frigoriferë dhe rrobalarëse.

Braziliani 30-vjeçar nuk kishte luajtur kurrë më parë në ndeshje evropiane, e lëre më në garën elitare evropiane, Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, në ndeshjen e tij debutuese, ai u ngrit mes qendërmbrojtësve për të shënuar me kokë dhe për t’i dhënë Milanit fitoren 1-0 në Wanda Metropolitano.

“Jam shumë i lumtur me performancën dhe fitoren, do të thotë se jemi ende gjallë, por ka ende shumë punë për të bërë”, ka thënë fillimisht Messias për Amazon Prime Video Italia.

Deklaratat e kaluara të Rangnick mund ta shqetësojnë Cristiano Ronaldon: “Shumë i vjetër”

“Ishte gjithçka instinkt, unë thjesht ndoqa lëvizjen dhe ruajta qetësinë ndërsa topi më vinte. Kur jeni të qetë, mund të bëni gjëra të mëdha”.

“Ajo që ndodhi është momenti më i rëndësishëm i karrierës sime, por përulësia është ende shumë e rëndësishme. Nuk duhet të ndihem i poshtëruar nga kritikat dhe as të gëzohem nga komplimentet”.

Në mënyrë të pabesueshme, Messias po luante për Crotonen sezonin e kaluar, por edhe më e çuditshme ishte puna e tij si shofer për të përballuar jetesën vetëm disa vjet më parë dhe ishte në divizionet amatore deri në moshën 28-vjeçare.

“Këtë gol ia dedikoj familjes sime dhe të gjithë atyre që besuan në mua”, përfundoi braziliani i Milanit.

Lajme me shume...