Home / INTERESTING / Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar (Video)

Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar (Video)

Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar (Video)

Mund t’iu duket e pabesueshme, por është e vërtetë.

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Të parët e tij migruan në Australi në vitet e 50-ta.

Gjyshi humbi jetën në një aksident në vendin e punës, gjyshja përfundoi në psikiatri, më pas katër fëmijët e vegjël u birësuan nga familje australiane ku edhe u rriten dhe krijuan familje.

Si e kuptuan ata identitetin e tyre, ndjekim një rrefim nga të rinjtë që e rikthyen identitetin shqiptar në Australi.

FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 14, 2019 2:30 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=459935
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar (Video) Histori prekëse, australiani vjen në Kosovë pasi e kuptoi se është shqiptar (Video)Rating: 4.8