Hysni Gucati arrin në Kosovë

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj ish-drejtoreshës në Kamenicë, ish-shefit të kabinetit të kryetarit dhe tre zyrtareve tjerë

Ish-kryetari i OVL UÇK-së, Hysni Gucati, ka mbërritur sot në mëngjes në Kosovë, nga Haga ku po mbahet prej muajsh në paraburgim.

Arsyeja e vizitës së tij është sëmundja e babait të tij, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore në Spitalin e Mitrovicës.

Prokuroria ngrit aktakuzë ndaj ish-drejtoreshës në Kamenicë, ish-shefit të kabinetit të kryetarit dhe tre zyrtareve tjerë

T7 ka përcjellë vizitën e tij dhe do të sjellë pamje në emisionin “Frontal” duke filluar nga ora 17:00.