Home / MEDICINE / I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve
I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve

I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve

I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve

Dhimbjet e nyejve, qafës, këmbëve, shpinës etj., janë të tmerrshme dhe shpeshherë janë rezultat i stresit, qëndrimit të dobët dhe stilit të pashëndetshëm të jetesës.

Shpeshherë njerëzit kanë tendenca ta injorojnë këtë dhimbje derisa dhimbja fillon të shndërrohet në diçka më serioze, transmeton KosovaToday.

Sidoqoftë, nëse veç jeni në mesin e personave që përjetojnë dhimbje të tilla, atëherë receta e mëposhtme do t’ju ndihmojë.

Vendosni pesë gramë xhelatinë në një të katërtën e gotës të mbushur me ujë të ftohët. Përzieni produktin dhe lëreni ashtu deri në mëngjes, por mos e futni në frigorifer sepse xhelatina do të ngrihet.

Pijen konsumojeni çdo mëngjes në stomak të zbrazët dhe rezultatet do t’i vëreni qysh në javën e parë. Nëse nuk ju pëlqen shija e pijes, atëherë mund t’i shtoni pak mjaltë apo jogurt.

Përse është kjo efektive?

Kjo pije është efektive sepse xhelatina i përmban dy forma të amino acideve: hidrospirolinën dhe prolinën, të cilat ndihmojnë në rikuperimin e indeve lidhëse.

Xhelatina jo vetëm që është e mirë për nyejt, por edhe e përmirëson sistemin e imunitetit, metabolizmin dhe aftësinë mendore. /KosovaToday/

I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve

FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com August 15, 2019 2:50 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=460050
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëve I heqë dhimbjet e shpinës, nyejve dhe këmbëveRating: 4.8