I plagosuri ka gjuajtur mbrëmë me kallash, pamje të armës së konfiskuar

Këto dy rrugë do të mbyllen nesër në Prishtinë

Teksa policia po kryente një bastisje sot në lagjen Vranjevc të Prishtinës, i dyshuari është paraqitur me armë zjarri në drejtim të saj.

Në këtë situatë policia ka përdorë armën e zjarrit dhe ka plagosur të dyshuarin, i cili për shkak të plagëve të marra është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Burime të Gazetës Express thanë se të dyshuarin e kanë lajmëruar fqinjët në polici pasi mbrëmë dyshohet se ka gjuajtur me kallash.

Gazeta ka siguruar pamje të armës së konfiskuar, të cilën i dyshuari ia ka drejtuar policisë.

Këto dy rrugë do të mbyllen nesër në Prishtinë

Deri më tani aty është gjetur municion dhe pesë armë ilegale dhe një armë e tipit AK-47, thanë burime të Gazetës.