India mbi 100 mijë raste me Covid-19 në vetëm katër ditë

Rekord të shtruarish në spital, SHBA paralajmëron kolaps. Fajësohen të rinjtë për shpërfilljen e masave
India ka regjistruar mbi 100 mijë raste të koronavirusit në vetëm katër ditë, deklaroi Ministria indiane e Shëndetësisë për rrjetin informativ amerikan, CNN.
Në 24 orët e fundit në vend ka pasur 28 498 infeksione dhe 553 vdekje.
Në Indi, vendi i tretë në botë për nga numri i infeksioneve, 571 460 njerëz janë shëruar deri tani.
Ka 311 565 raste aktive dhe janë kryer që nga fillimi i pandemisë mbi 12 milion tamponë. The post India mbi 100 mijë raste me Covid-19 në vetëm katër ditë appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !