Infektologu i njohur jep lajmin e madh për koronavirusin në Kosovë

Albin Kurti tregon se a do të bënte prapë koalicion me Isa Mustafën

Valbon Krasniqi jep lajmin e madh për koronavirusin në Kosovë.

Infektologu Valbon Krasniqi ka vlerësuar se Kosova është drejt fundit të pandemisë së coronavirusit.

“Këtë e themi me një kujdes të matur kur themi drejt fundit të epidemisë, por trendi është jashtëzakonisht pozitiv, sot në mesin e këtyre të shëruarve është edhe gruaja shtatzënë”, tha Krasniqi, në RTV21.

Ai tutje tregoi se për herë të parë në Kosovë, që prej shfaqjes së coronavirusit, numri i të shëruarve është më i lartë se i personave aktivë me COVID-19.

“Kemi vetëm 350 raste aktive. Disa nga ta një numër i vogël në klinikë të shtirë dhe shumica nëpër shtëpitë e tyre”, tha Krasniqi.

Ai uroi qytetarët dhe institucionet shëndetësore për këto rezultate.

Kosova sot ka shënuar numrin të të vogël të të infektuarve me corornavirus, vetëm një dhe numrin më të madh të shëruarve, 87.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !