Inter i hidhet pas yllit që po bën namin në Francë

Po e kërkon gjithë Evropa, Sanches i ka sytë te kjo skuadër

Shënoi një dygolësh në barazimin e pranuar nga LOSC kundër AS Monaco (2-2), Jonathan David bëri një fillim të shkëlqyeshëm të sezonit në frontin e sulmit të Lille.

Golashënuesi më i mirë aktual në kampionat me 10 gola, ndërkombëtari kanadez (23 ndeshje, 18 gola) lejon që Mastiffs të mos fundosen plotësisht.

Duke treguar vendin e dymbëdhjetë në Ligue 1, kampionët në fuqi të Francës zhgënjejnë dhe në të vërtetë mund të falënderojnë performancën e vendasit të Bruklinit.

Po e kërkon gjithë Evropa, Sanches i ka sytë te kjo skuadër

Dëshmi për këtë është se nga 18 golat e shënuar nga klubi verior në kampionat, 10 janë vepër e kanadezit. Shfaqje që kanë diçka për të rënë në sy të disa klubeve të skenës evropiane.

Dhe sipas informacioneve të fundit nga Telefoot, ish-lojtari i Gent-it të KAA-së do të ishte tashmë në fokusin e Interit, duke mbrojtur kampionët e Serisë A, të cilët do të donin ta rekrutonin në merkaton e dimrit. Një interes i cili mund të lëkundë Jocelyn Gourvennec dhe drejtuesit e tij, pasi kontributi i Jonathan David është i padiskutueshëm nën fanellën e Lille. /ORAifo/

Lajme me shume...