Irani goditet nga një tërmet i fuqishëm

Shokohen shkencëtarët/ Akulli i brigjeve të Antarktidës me ngjyrë të gjelbër

Shokohen shkencëtarët/ Akulli i brigjeve të Antarktidës me ngjyrë të gjelbër

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter goditi Iranin ditën e sotme. Lëkundjet e tërmetit janë regjistruar në provincën e Kohgiluyeh dhe Boyer Ahmad në Iranin perëndimor, njoftoi Sondazhi Gjeologjik i ShBA.

Televizioni shtetëror nuk dha asnjë informacion të menjëhershëm në lidhje me viktima të mundshme ose dëme.

Irani shtrihet në një territor me aktivitet mjaft të lart sizmik dhe goditet shpesh nga tërmetet.

Në nëntor të vitit 2017, vendi është goditur nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3, i cili shënoi 630 viktima

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !