Ish-ministri i jashtëm: Të mos lejojmë të hapen debate se a jemi me Amerikën apo Evropën

Arrin në 82 numri i të shëruarve nga koronavirusi në Ferizaj

Enver Hoxhaj ka thënë se nuk duhet të lejojmë të hapen debate se a jemi me Amerikën apo Evropën.

Deputeti Hoxhaj ka thënë se nuk duhet të lejohet të hapen debate se Kosova a është më shumë me Amerikën apo me Europën.

“Nuk duhet të lejojmë të hapen debate se a je më shumë me Amerikë apo me Evropë. Ata që marrin vendime janë në Shtëpi të Bardhë, janë në Këshill të Sigurisë Kombëtarë dhe në Departamentin e Shtetit, dhe të gjithë këta, janë në komunikim të rregullt me Brukselin e me Borellin, për të cilin unë i kam hezitimet e mia. Të njejtit, janë në komunikim edhe me Angela Merkel, e në komunikim direkt me Parisin”, ka thënë Hoxhaj.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !