Itali/ 119 të vdekur në 24 orë nga COVID-19, 669 të infektuar

Broadway star Nick Cordero’s wife says he’s ‘defying odds’ battling coronavirus in intensive care

Broadway star Nick Cordero’s wife says he’s ‘defying odds’ battling coronavirus in intensive care

Në Itali kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit 119 persona, ndërsa janë infektuar 669 njerëz. Kjo është një shifër më e ulët krahasuar me një ditë më parë, kur ishin 130, dhe që tregon statistika të qëndrueshme drejt përmirësimit të përgjithshëm.

Duhet theksuar se numri i të infektuarve mbetet i lartë edhe për shkak të zgjerimit të testimeve, ku vetëm dje janë testuar më shumë se 42 mijë persona.

Por nga 669 persona të infektuar në të gjithë vendin, 441 prej tyre janë vetëm në krahinën e Lombardisë.

Autoritetet italiane janë të shqetësuara nga situata në rajonin verior të Lombardisë, ku edhe sot regjistroheshin 65% të gjithë të infektuarve të rinj nga COVID-19.

Numri total i të prekurve nga fillimi i epidemisë ka kaluar 229 mijë personat, ndërkohë që viktimat janë pothuajse 33 mijë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !