Italia në krizë politike? Matteo Renzi tërheq dy ministra nga qeveria “Conte”


Matteo Renzi ka tërhequr nga qeveria dy ministra të Partisë Demokratike nga qeveria Conte. Një akt që krijon një krizë politike në Itali, në një kohë që vendi përballet me pandeminë e Covid-19.

Lajmi u konfirmua nga vetë Renzi përmes një konference për media, ku njoftoi dorëheqjet e Teresa Bellanova-s dhe Elena Bonetti-n.

Mediat italiane raportojnë se Partia Demokratike u përpoq deri në fund të ndërmjetësonte, dhe vet kryeministri Conte punoi në një dokument të përbashkët që do të nënshkruhej nga aleatët për ta mbajtur koalicionin.

The post Italia në krizë politike? Matteo Renzi tërheq dy ministra nga qeveria “Conte” appeared first on Hapur.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !