Home / JETA / A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni
A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni

A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni

A mund të bëheni edhe dashnore, edhe gjellëbërëse, a mund ta bëni partnerin person më të mirë apo më të keq, a jeni një kohë të gjatë në lidhje vetëm sa për të qenë – mësoni a jeni mjaft e pjekur që patjetër të martoheni.

A dini të përgatitni ushqimin?

A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni

Femra e cila përgatit ushqimin do të sigurojë qetësi në shtëpi, sepse bashkëshorti i saj do të jetë i kënaqur me drekë apo darkë të mirë, ndërkaq juve ju mbetet vetëm që ta “pushtoni” në dhomën e gjumit.

A jeni tip familjar?

Mos e hiqni nga mendja se jetojmë në shekullin e 21-të dhe që ky përshkrim nuk do të thotë që patjetër të kujdesesh për fëmijët dhe të lash enët në kuzhinë, por që dëshira juaj që të rehatoheni dhe të krijoni familje të jetë më e rëndësishme se blerja e koleksioneve më të reja të gardërobës.

A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni

A është modestia cilësi juaja?

Nuk ekziston asgjë më e keqe se partneri i cili kënaqet me pak. Personi i cili nuk ka nevojë të përmirësojë veten dhe kërkesat e veta t’i çojë përpara gjithnjë e më shumë, edhe në jetën bashkëshortore nuk do të ndryshojë.

A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni
 A e bëni partnerin tuaj person më të mirë?
Nëse e vëreni që i dashuri juaj për shkak tuajin është bërë i kënaqur, i kujdesshëm, i vlefshëm dhe i rregullt, – është shenjë e sigurt që keni ndërtuar bazë të fortë për martesë.

A mund të lidheni vërtet “përgjithmonë”?

Nëse ju keni filluar të mendoni që e doni partnerin tuaj, mirëpo nuk mundeni assesi ta imagjinoni ta kaloni tërë jetën me të, – fatkeqësisht është shenjë e sigurt që lidhja e këtillë nuk do të ketë ardhmëri.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 11, 2018 7:37 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=164125
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheni A jeni e sigurt që jeni e gatshme të martoheniRating: 4.8