Home / JETA / Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë
Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë

Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë

Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë

Tracey Cox i zgjidhë disa prej dilemave më të zakonshme që çiftet i kanë në shtrat.

Ajo thotë se dashuria nuk garanton që do të kenë seks të mahnitshëm, dhe se komunikimi është esencial.

Më poshtë i keni disa prej dilemave dhe pyetjeve më të zakonshme që i kanë femrat, si dhe përgjigjen e ekspertes së njohur të seksit, Tracey Cox.

A duhet të ndahemi nga partneri nëse nuk arrin të më bëjë të përjetojë orgazëm?

Kjo varet nga ajo se çfarë partneri e keni! Nëse e keni partner dikë i cili nuk bën aspak përpjekje të zbulojë se përse nuk po mundet të arrijë t’ju bëjë të përjetoni orgazëm, atëherë ndoshta më mirë të ndaheni.

Por, nëse e keni një të dashur i cili e shpenzon çdo orë të ditës duke kërkuar në internet truqe për seks të mirë dhe kualitativ, atëherë nuk keni nevojë të ndaheni.

Gjithashtu duhet të kemi diçka të qartë: askush nuk mund t’ju “dhurojë” orgazëm. Ju duhet ta bëni atë vet.

Kjo nënkupton të mësoni si të përjetoni orgazëm përmes masturbimit apo vibratorit, e pastaj ta mësoni atë si ta bëjë me gishtat e tij.

A duhet t’i performoj partnerit seks oral?

Po, është shumë ide e mirë nëse që të dy i performoni seks oral njëri-tjetrit.

Refuzimi për t’i performuar seks oral partnerit nënkupton se po ia largoni një kënaqësi shumë të madhe nga seksi.

Ndonëse ju nuk do të jeni duke u kënaqur, partneri juaj do të jetë – seksi nuk është vetëm për ta kënaqur veten, por edhe partnerin.

Prandaj, seksi oral është i pashmangshëm dhe nuk duhet refuzuar. /Telegrafi/Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Nga KosovaToday.com June 14, 2018 4:29 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=225317
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijë Ekspertja e seksit iu përgjigjet dy pyetjeve që gjithsecila femër dëshiron t’i dijëRating: 4.8