Home / JETA / FOTOT: Botërori i Rusisë? Ky është kampionati më spektakolar në botë (por dhe më i dhunshmi)
Bota po bëhet gati të shijojë Botërorin e Rusisë. Por ndërkohë në Firence të Italisë, zhvillohet një tjetër kampionat. Vetëm se aty, duhet të kesh shumë muskuj, ndryshe mund të përfundosh keq. Ai konsiderohet edhe si sporti më i dhunshëm në botë, pasi lejohen të gjitha. Ndeshja zgjat 50 minuta dhe nuk lejohen ndërrimet, edhe nëse lojtarët vriten keq.

FOTOT: Botërori i Rusisë? Ky është kampionati më spektakolar në botë (por dhe më i dhunshmi)

FOTOT: Botërori i Rusisë? Ky është kampionati më spektakolar në botë (por dhe më i dhunshmi)

Bota po bëhet gati të shijojë Botërorin e Rusisë.

Por ndërkohë në Firence të Italisë, zhvillohet një tjetër kampionat.

Vetëm se aty, duhet të kesh shumë muskuj, ndryshe mund të përfundosh keq.

Ai konsiderohet edhe si sporti më i dhunshëm në botë, pasi lejohen të gjitha.

Ndeshja zgjat 50 minuta dhe nuk lejohen ndërrimet, edhe nëse lojtarët vriten keq.

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com June 13, 2018 8:49 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=224916
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . FOTOT: Botërori i Rusisë? Ky është kampionati më spektakolar në botë (por dhe më i dhunshmi) FOTOT: Botërori i Rusisë? Ky është kampionati më spektakolar në botë (por dhe më i dhunshmi)Rating: 4.8