Home / JETA / VIDEO: Rusia zbulon “dronin nënujor”, i aftë të nxjerrë “jashtë loje” sistemin anti-raketor të NATO-s

VIDEO: Rusia zbulon “dronin nënujor”, i aftë të nxjerrë “jashtë loje” sistemin anti-raketor të NATO-s

Jeta nga GazetaTemaRusia po zhvillon një “dron nënujor” që mund të mbajë një bërthamë nukleare dy megatonesh.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, arma e Putinit është projektuar për të shkatërruar “bazat e marinës armike” dhe do të jetë në gjendje të udhëtojë deri në 130 km/h.

Gjithsesi Agjencia shtetërore e lajmeve ruse TASS thotë se presidenti Vladimir Putin njoftoi planet për një “dron nënujor” në fjalimin e tij në mars, në të cilin ai u mburr edhe me një sërë armësh të reja bërthamore “të paprekshme ndaj përgjimit të armikut”.

Në mars, Putin njoftoi se Rusia ka testuar një sërë armësh të reja bërthamore “të paprekshme ndaj përgjimit të armikut” në një fjalim ku ai vlerësoi shkencëtarët pas arsenalit si ‘heronjtë e kohës sonë’.

Gjatë fjalës së tij, Putin tha se krijimi i armëve të reja ka “nxjerrë jashtë loje” mbrojtjen e raketave të udhëhequr nga NATO. (TemA)

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com May 18, 2018 12:15 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=181172
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . VIDEO: Rusia zbulon “dronin nënujor”, i aftë të nxjerrë “jashtë loje” sistemin anti-raketor të NATO-s VIDEO: Rusia zbulon “dronin nënujor”, i aftë të nxjerrë “jashtë loje” sistemin anti-raketor të NATO-sRating: 4.8