Juventus në aksion, po synon transferimin e yllit të Barcelonës


Garës për ta transferuar futbollistin e Barcelonës, Ousmane Dembele i është futur edhe gjiganti italian, Juventusi, ka raportuar të martën “calciomercato”.

Sulmuesi francez është ende duke biseduar për vazhdim të kontratës që i skadon me Barcelonën në verën e vitit 2022.

Ai është në shënjestër të shumë klubeve të mëdha të Evropës, por ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

Demebele 23-vjeçar me Barcelonën ka kontratë deri në qershor të vitit 2022, ndërsa këtë edicion në 37 paraqitje ka shënuar dhjetë gola dhe ka kontribuar me katër asistime.


Na lexoni...

Edhe informacione tjera

Mundesia me shume...
Pamje me shume...