Kapet në Kapshticë kamioni me 200 kg drogë

Foto ilustruese

Në Kapshticë është kapur një sasi e madhe droge në një kamion. Burime për abcnews.al bëjnë të ditur se kamioni me destinacion Greqine kishte të fshehur një sasi rreth 200 kg kanabis.

Ndërkohë, në pranga ka rënë drejtuesi i mjetit, rreth 55 vjeç nga Tirana.

Mësohet se sasia e lëndës narkotike ishte e fshehur në tavanin e kamionit. Ndërkaq, policia ka nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen, si dhe identifikimin e autorëve të tjerë të përfshirë.

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !