Kaq milionë para do të mbledhë Real nga shitja e lojtarëve

“Çmendet” Milani, kjo skuadër po ia rrëmben Sanchesin

Real Madrid, mund të mbledhë deri në 104 milionë funte përmes shitjeve të lojtarëve këtë verë, gjë që mund të shohë që La Liga dhe kampionët evropianë të rrisin më tej skuadrën e tyre për sezonin e ardhshëm.

Skuadra e Carlo Ancelottit ka nënshkruar me Antonio Rudiger si një transferim të lirë nga Chelsea, ndërsa Aurelien Tchouameni është transferuar në Bernabeu në një marrëveshje të madhe parash nga Monaco, përcjell ORAinfo.

Daljet e Gareth Bale, Isco dhe Marcelo në transferime të lira kanë lehtësuar buxhetin e pagave të klubit, megjithatë, dhe një numër lojtarësh vazhdojnë të lidhen me lëvizjet në Bernabeu.

“Çmendet” Milani, kjo skuadër po ia rrëmben Sanchesin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez tha së fundmi se klubi aktualisht nuk po planifikonte të bënte më shumë nënshkrime këtë verë, por refuzoi të përjashtonte mundësinë e ardhjes së më shumë lojtarëve të rinj.

Ndërkohë, do të ketë largime të mëtejshme dhe Los Blancos potencialisht mund të mbledhin deri në 104 milion £ duke lejuar pesë lojtarë të ekipit të parë të lëvizin në tregun aktual./ORAinfo/