Kaq para do të paguajë Barça për Lewandowskin

Barcelona në aksion, po tenton transferimin e yllit të Man Cityt

Robert Lewandowski, ka thënë publikisht se dëshiron të largohet nga Mynihu.

Ai e kupton që koha e tij në Bayern ka përfunduar dhe shpreson që klubi dhe tifozët do ta kuptojnë pozicionin e tij.

Ai po mendon vetëm për një gjë: të luajë për Barcelonën, përcjell ORAinfo.

Barcelona në aksion, po tenton transferimin e yllit të Man Cityt

‘Marca’ raporton se nënshkrimi i Lewandowski do të jetë përpjekja e parë dhe e bërë nga Barcelona pasi të marrë paratë. Sulmuesi beson se Bayerni do të dorëzohet dhe se do ta lënë të largohet. Në fakt, ai thuhet se tashmë ia ka thënë këtë pasardhësit të tij Sadio Mane. Senegalezi pritet të përfundojë nënshkrimin e tij me Bayernin të martën. Për këtë arsye, sulmuesi është optimist për nënshkrimin e tij.

Por, për të përfunduar marrëveshjen, Barça do të duhet të dorëzohet. ‘Marca’ vlerëson se marrëveshja do të jetë më shumë se 30 milionë euro që Barça kishte në mendje për të. Ata do të duhet të paguajnë rreth 50 milionë euro për të./ORAinfo/