Kessie merr vendim të papritur

Mesfushori i Milanit, Franck Kessie thuhet se po shqyrton qëndrimin e tij pasi nuk mori oferta më të mira nga klubet e tjera.

Një nga temat më të nxehta që ka mbetur e pazgjidhur në AC Milan është situata e Franck Kessie. Kontrata e mesfushorit qendror të Fildishtë skadon në fund të sezonit dhe ai mund të largohet si lojtar i lirë pasi nuk ka arritur një marrëveshje me kuqezinjtë, përcjell ORAinfo.

25-vjeçari thuhet se është i garantuar të largohet, por Kessie mund të bëjë një kthesë mahnitëse sipas Gazzetta dello Sport. Franck duket se po rishikon qëndrimin e tij fillestar, raporton Gazzetta. Motivi vjen jo aq nga dashuria që mesfushori ndjen ndaj klubit dhe tifozëve, por për arsye thjesht komoditeti.

Madje, duket se deri më sot Kessie nuk ka marrë një ofertë për kontratë më të lartë se ajo e Milanit. Prej disa kohësh, Paolo Maldini ka vënë një propozim prej 6.5 milionë euro në sezon, përfshirë edhe bonuset. Kessie dhe shoqëruesit e tij janë përgjigjur gjithmonë me vendosmëri: ose lojtarët marrin 10 milionë në vit ose ai largohet me një transferim tarifor.
Problemi është se asnjë klub ndërkombëtar deri më tani nuk i ka ofruar Kessie një pagë më të lartë./ORAinfo/

Lajme me shume...