Kombëtarja e Anglisë merr vendim të prerë për Mason Greenwoodin

Mason Greenwood është liruar me kusht pasi kaloi tre ditë në paraburgim, dhe tani Gareth Southgate ka mbyllur derën për çdo përfshirje në ekipin kombëtar të Anglisë.

Sulmuesi i Manchester United, i cili përballet me akuza për sulm, përdhunim, sulm seksual dhe kërcënime me vdekje, tashmë i është thënë se nuk është në planet e Southgate në të ardhmen e afërt.

The Sun ka raportuar se trajneri i Anglisë e ka ndaluar Greenwood të luajë për Tre Luanët derisa të zgjidhen çështjet e tij ligjore.

Kjo nuk është hera e parë që Greenwood ka probleme në kombëtaren angleze.

Vetëm pak orë pasi bëri debutimin e tij për Anglinë në shtator 2020, lojtari i lindur në Bradford dhe Phil Foden i Manchester Cityt u dërguan në shtëpi nga Islanda pasi injoruan protokollet e COVID-19.

Dyshja u panë me vajza brenda dhe përreth hotelit ku Anglia ishte vendosur në atë kohë në Islandë.