Konfirmohet: Man City arrin marrëveshje me Phillips

De Ligt merr vendim të papritur

Manchester City, ka rënë dakord për një marrëveshje me vlerë 45 milionë funte për mesfushorin e Leeds, Kalvin Phillips, konfirmon 90 minuta.

26-vjeçari është shfaqur si objektivi kryesor i transferimit të mesfushës së Cityt në javët e fundit, me Pep Guardiola të etur për të forcuar opsionet e tij në mesfushë, përcjell ORAinfo.

De Ligt merr vendim të papritur

Pas javësh negociatash, 90min kupton se një tarifë tani është rënë dakord me Leeds dhe një marrëveshje duhet të përfundojë deri të hënën.

Përbërja e marrëveshjes do të bëjë që City të paguajë 45 milionë funte në përgjithësi, me 3 milionë funte nga kjo shifër e përbërë nga pagesat e bonusit./ORAinfo/