“Koronavirusi i ndryshoi trurin”, trondit motra e doktoreshës që vrau veten (FOTO)

Doktoresha tragjike amerikane Dr Lorna Breen, ishte prekur nga Covid-19 para se të rekuperohej e të kthehej në vendin e punës “në kushtet më të tmerrshme e më të paimagjinueshme”, tha dje motra e saj Jennifer Feist.

Ajo shton se doktoresha e New York vrau veten pas punës në frontin e parë të luftës kundër Covid-19, pasi sëmundja “i kishte ndryshuar trurin”. 49-vjeçarja drejtonte repartin e emergjencës në spitalin Allen në New York, por ishte e shqetësuar nga paaftësia për të ndihmuar më shumë njerëz, thotë e motra Jennifer Feist.

“Për dikë i cili ka si qëllim të jetës të ndihmojë të tjerët, është e padurueshme kur nuk arrin ta bësh këtë. Pas turneve 12-orëshe ajo nuk largohej dot nga puna pasi kishte ende pacientë që kishin nevojë për ndihmë”, thotë Jennifer.

Një mik i doktoreshës së ndjerë tha për New York Post: “Ajo nuk dorëzohej. Nuk do të të lejonte që kjo ta thyente, që rrjedhimisht ndodhi. Lorna u infektua me virusin dhe u rikthye në punë, por ata thanë se nuk ishte me shendet të mjaftueshëm për të punuar, dhe kjo e theu. Ajo nuk kishte treguar më parë shenja depresioni. Vdekja e saj dëmtoi shumë stafin.”

VINI RE ! - Lajmi qe eshte portuar eshte mare nga portalet tjere. Nese preke privatesine ky lajme ju lutem na informoni ne facebook ne e fshijme lajmin menjehere. Nuk mbajme persiper per lajmet e postuara. KosovaToday nuk eshte Agjensi per Lajme vetem riboton lajmet nga portalet tjere. Me respekt KosovaToday.
Reklamat e meposhtme jane te kompanise MGID nese blini dicka nuk garanton KosovaToday - Jan Reklama te Kompanise MGID.

Lajme te ngjajshme !

Lajme te ngjajshme !