Home / INTERESTING

INTERESTING

INTERESTING KURIOZITETE

Në Poloni lindin gjashtënjakë

Një 29 vjeçare në Poloni ka lindur gjashtënjakë, ça është rasti i parë në këtë vend. Foshnjat nga të cilat katër janë vajza kanë lindur me prerje cezariane në Qendrën Universitare në Kraikov të Polonisë. Nëna dhe të porsalindurit janë mirë, raporton Asociated Press duke përmendur se lindja e gjashtënjakëve …

Read More »

Pamje të rralla që vetëm në “një vend të botës” mund të shihen – ajsbergët gjigantë lundrojnë pranë shtëpive (Foto)

Një fotograf amator ka arritur të fotografojë ajsberg gjigant dhe të dokumentoj rrugëtimin e tyre në atë që njihet si “rruga e ajsbergëve”. Në një seri të imazheve të shkrepura nga shtëpia e tij në Cape Bonavista të Kanadasë, fotografi Mark Gray ka dokumentuar procesin e lundrimit të ajsbergëve nëpër …

Read More »

Ndryshimi filloi që në ditën kur shkoi në një park: 27-vjeçarja arriti të kthehej në superformë, duke humbur 95 kilogramë (Foto)

Pika kthyese e një vajze të quajtur Laura Durheim me fitimin e peshës në mënyrë të pakontrolluar kishte ndodhur derisa gjendej në një park zbavitje, duke mos qenë në gjendje të ulej në një ulëse. Kështu, sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, 27-vjeçarja nga Lismore, New South Wales, vendosi të …

Read More »

Brenda njërit nga aeroplanët më luksoz në botë (Video)

Pesë vite më parë “Four Seasons” kishte dizajnuar atraksionin luksoz të quajtur “Private Jet Experience”. “Pallati mbretëror në qiell”, është dizajnuar në stilin glamuroz, duke i dhënë kështu hapësirë të mjaftueshme “artistëve” të “Four Seasons” që ta shprehin talentin e tyre edhe në “qiell”, transmeton Telegrafi. Gjatë fluturimeve që kryesisht …

Read More »