Home / KURIOZ

KURIOZ

KURIOZITETE

Gruaja 105-vjeçare tregon sekretin e jetëgjatësisë

Gruaja 105-vjeçare tregon sekretin e jetëgjatësisë Brenda Osborne ka pak që mbushi 105 vjet dhe ka përjetuar të dyja luftërat botërore. Ka punuar për 33 vjet dhe kurrë nuk është sëmurë në jetën e saj. Cili është sekreti? Të qëndruarit larg nga meshkujt. Brenda në fakt e ka kaluar jetën …

Read More »

Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Rikthehet Ebola, 77 të vdekur në Kongo

Numri i viktimave nga shpërthimi ri i Ebolës në Republikën Demokratike të Kongos ka shkuar në 77. Shifra është bërë publike nga ministria e Shëndetësisë e vendit afrikan. Aktualisht janë raportuar 115 raste, nga të cilat 85 janë konfirmuar dhe 10 janë të mundshme. Nga 85 pacientë të infektuar 18 …

Read More »

Mjalti dhe arrat luftojnë aneminë dhe forcojnë zemrën

Mjalti dhe arrat luftojnë aneminë dhe forcojnë zemrën

Përzierja e këtyre dy përbërësve është veçanërisht e efektshme ndaj lodhjes dhe tensionit të ulët të gjakut, dhe është gjithashtu i përshtatshëm për trajtimin e hipertensionit. Kombinuar me mjaltë, arra është një Ilaç natyral i jashtëzakonshëm, pasi i siguron trupit të gjitha vitaminat, mineralet, yndyrat dhe karbohidratet. Për trajtimin e …

Read More »