Home / NEWS

NEWS

News Kosova Today

Analistët skeptik se rrëzimi i Qeverisë mund të ndodhë

Analistët thonë se rrëzimi i Qeverisë vështirë se mund të ndodhë, opozita duhet të jetë e bashkuar për këtë qëllim. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka njoftuar se brenda kësaj javë do të ketë takime me kreun e LVV-së, Albin Kurti, dhe kreun e PSD-së, Shpend Ahmeti, që të konkretizojnë …

Read More »

Opozita nis koordinimin për rrëzimin e Qeverisë

Nis koordinimi i opozitës për rrëzim të Qeverisë. Isa Mustafa, ka bërë të ditur gjatë ditës së djeshme se brenda kësaj jave do ta takojë liderin e LVV-së Albin Kurtin për të diskutuar rreth bashkërendimit të veprimeve opozitare për rrëzim të Qeverisë. Gjithashtu i pari i LDK-së ka njoftuar se …

Read More »

Haradinaj takohet me Merkelin në Berlin

Kryeministrin Haradinaj takohet Angela Merkel, më 6 qershor. Express ka mësuar që i pari i qeverisë së Kosovës do të pritet në Berlin nga homologia gjermane. Një takim të këtillë në Gjermani e kishte realizuar edhe kryeministri Isa Mustafa, por asnjëherë Hashim Thaçi Shumëkush ka menduar që samiti në Berlin …

Read More »

Çka e tmerroi Thaçin në Berlin

Hashim Thaçi tregon pse u tmerrua. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se në Samitin e Berlinit ishte tmerruar pasi krerët evropianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në lidhje me planin e bisedimeve për Kosovën. Sipas Thaçit, nuk mundet të ketë zgjidhje të krizave në Ballkan …

Read More »

‘Shpërthen’ Thaçi, e quan Berishën argat të Millosheviqit

Thaçi ia përmend Sali Berishës Kanunin. Presidenti Hashim Thaçi e ka ftuar ish-kryeministrin dhe ish-presidentin e Shqipërisë, Sali Berishën, në një debat ballë për ballë, ndërsa atë ka vazhduar ta quaj “argat i Millosheviqit”. Derisa Berisha e quan vazhdimisht Thaçin “argat i presidentit serb Aleksander Vuciqin”, duke refuzuar t’ia thotë …

Read More »

Këto mund të jenë dënimet për të kthyerit nga Siria

Javë me parë 110 kosovarë janë rikthyer nga Siria. Gratë kosovare tregojnë se si kishin vendosur të shkojnë në zonat e konfliktit në Siri dhe në Irak, duke iu bashkëngjitur organizatave ter roriste. Madje disa treguan se si burrat u kishin thënë se po shkojmë për pushime verore, ndërsa kishin …

Read More »