Home / LAJME

LAJME

Zbulohet e vërteta e gomones së Saimir Tahirit

Zbulohet e vërteta e gomones së Saimir Tahirit

Kreu i PD-së Lulzim Basha duke publikuar një foto të një gomoneje ditën e sotme, pretendonte se ajo ishte e ish-ministrit të Brendshëm Saimri Tahrit, e cila ishte hequr nga porti. “Pa koment: “Zoti Kryetar, kjo gomone qe është hequr sot nga porti ka qene e Tahirit”., -shkruante Basha në …

Read More »

Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria

Sela: Aleanca për Shqiptarët nuk largohet nga Qeveria

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela përgënjeshtroi lajmet se partia e tij do ta braktisë koalicionin qeveritar pas zgjedhjeve lokale. Sela në një deklaratë për Alsat-M pohon se bëhet fjalë për spekulime, të cilat i përhap Bashkimi Demokratik për Integrim për nevojat e zgjedhjeve lokale. “Bëhet fjalë për dezinformata …

Read More »

Nis mbledhja “sekrete”, merret vendimi i papritur për Tahirin

Nis mbledhja "sekrete", merret vendimi i papritur për Tahirin

Pas një pushimi disaminutësh, ka nisur sërish mbledhja e Këshillit të Mandateve ku pas diskutimeve pritet të vendoset nëse do t’i hiqet apo jo imuniteti deputetit të Partisë Socialiste Saimir Tahiri. Pas 3 orë zhvillimesh prej orës 11.00, në këtë rinisje të dytë, mbledhja do të zhvillohet pa praninë e …

Read More »

“Drejtësi vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash”

"Drejtësi vetëm me prova, jo me thashetheme gazetash”

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, pasi ka dëgjuar përreth tre orë debatin në Mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit, ka dalë në përfundimin se prokuroria nuk ka asnjë provë ndaj Saimir Tahirit që të cojë në arrestimin e tij mbi akuzat e ngritura. “Ne jemi pro Drejtësisë! …

Read More »

Lëvizja urgjente e Ramës për të shpëtuar lëkurën e tij

Lëvizja urgjente e Ramës për të shpëtuar lëkurën e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha bën një tjetër deklaratë të fortë për çështjen “Tahiri”. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti demokrat thotë se kryeministri Edi Rama është duke bërë veprime për të shpëtuar “lëkurën” e tij sic shprehet ai. Sipas Berishës, Edi Rama ka nisur në Itali për negociata sekretarin …

Read More »

Seanca ndaj Tahirit ndërpritet, por shikoni çfarë postoi Rama

Seanca ndaj Tahirit ndërpritet, por shikoni çfarë postoi Rama

Fill pas pushimit të seancës ku do të vendoset për fatin e Saimir Tahirit, ka reaguar përmes një statusi kryeministri Edi Rama. Ashtu siç deputetët socialistë mbrojtën Tahirin në seancën e Këshillit të Mandateve, kryeministri ka bërë një kthesë 180 gradë, duke i cilësuar deklaratat e prokurorisë si një muhabet …

Read More »

Tahiri lëshon BOMBËN dhe ikën: Nuk jam unë Saimiri i përgjimeve

Tahiri lëshon BOMBËN dhe ikën: Nuk jam unë Saimiri i përgjimeve

Duke lexuar një pjesë të përgjimeve në dosjen italiane të Habilajve, ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë, duke thënë se nuk është ai personi që përmendet në bisedat e vëna në përgjim mes anëtarëve të bandës së trafikut ndërkombëtar të drogës nga Shqipëria …

Read More »