Home / SPORT

SPORT

SPORT

Solskjaer ka disa fjalë për Man Unitedit

Ole Solskjaer është shprehur se ai është personi i duhur për pozitën e trajnerit të Man Unitedit. Bosi i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, beson se ai është personi i duhur për ta drejtuar skuadrën e “Djajve të kuq”, përkundër që e pranon që ai nuk është personi që e …

Read More »

Nis shitja e biletave Kosovë-Bullgari, çmimi i arsyeshëm

Kosova dhe Bullgaria do të luajnë me 10 qershor në kuadër të kualifikimeve ‘Euro 2020’. Kosova do ta zhvillojë ndeshjen kthyese me Bullgarinë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Sot, faqja zyrtare e ekipit kombëtar të Bullgarisë i ka publikuar edhe çmimet e biletave. Ekipi kombëtar i Bullgarisë do …

Read More »

Lamtumirë Champions? Lazio gjobit dy lojtarët kryesor të skuadrës

Lazio pritet të gjobisë Sergej Milinkoviç-Savic dhe Luis Alberto pas kartonave të tyre të kuqe kundër Chievos. Il Messaggero raporton se Milinkoviç u gjobit 50,000 euro për t’u përjashtuar vetëm 34 minuta në humbjen Laos 2-1 të shtunën, përcjell ORAinfo. Gazeta shton se Luis Alberto do të marrë gjithashtu një …

Read More »

Montella zbulon se Ronaldo ishte afër të kalonte në Milan

Në konferencën për shtyp përpara përplasjes të së shtunës me Juventusin, menaxheri i Fiorentinas Vincenzo Montella foli për njeriun kryesor të bardhezinëve, Ronaldon, duke zbuluar se ai foli për lojtarin sa ishte në Milano. “Ronaldo, kemi folur për të, kur kam qenë në Milan, por kurrë nuk kam besuar në …

Read More »

Ancelotti i ka dy fjalë për ish-lojtarin e tij Gennaro Gattuson

Gennaro Gattuso ka marrë lëvdata nga ish-trajnerit i tij, Carlo Ancelotti. Në një intervistë për Tuttosport, menaxheri i Napoli, Carlo Ancelotti ka thënë se Gattuso ka treguar menaxhim të mirë të ekipit të Milan, përcjell ORAinfo. Sipas tij, Gattuso është shumë i mirë dhe ka treguar një ndjenjë të mirë …

Read More »

Iner po transferon lojtarin që e kërkojë e gjithë Evropa

Strategjia e tregut të Interit për mesfushën është e përcaktuar mirë dhe nuk do të kufizohet vetëm në një nënshkrim. Për Nerazzurrët, ëndrra mbetet Ilkay Gundogan, edhe pse ka shumë emra në listë kur është fjala për nënshkrimin e një ylli të ardhshëm, përcjell ORAinfo. Në fakt, skuadra e San …

Read More »