Home / SPORT (page 10)

SPORT

SPORT

Shokohet Juventus para Championsit mungon ky super lojtarë

Juventusi ka konfirmuar se Mattia De Sciglio pësoi një dëmtim të kofshës gjatë ngrohjeve para ndeshjes së fundjavës me Sassuolon.25-vjeçari nuk ka luajtur akoma këtë sezon dhe një seri problemesh fizike e kanë kufizuar atë. “Pasi u lëndua para ndeshjes të së dielës në Sassuolo, Mattia De Sciglio iu nënshtrua testeve, të cilat zbuluan një dëmtim në muskujt në kofshën e djathtë”, shkruhet në deklaratën e Juves.“Mbrojtësi ka filluar të marrë terapi dhe po kalon një program të rimëkëmbjes të personalizuar, pasi gjendja e tij vazhdon të monitorohet në baza ditore”.Vlen të theksohet se lojtari do të mungojë në ndeshjen e nesërme ndaj Valencias në Ligën e Kampionëve.

Read More »

‘Adios’ Man Utd, super lojtari transferohet të rivali nga Premierliga

Eric Bailly mund t’i japë lamtumirën Manchester United gjatë merkatos së janarit.Mbrojtësi nuk i ka aspak mirë marrëdhëniet me trajnerin Jose Mourinho, i cili e ka lënë në stol 24-vjeçarin, duke preferuar Lindelof në vend të tij.Për momentin, drejtuesit e “Djave të Kuq” nuk kanë përcaktuar një çmim për futbollistin, i cili në vitin 2016 u kushtoi arkave të klubit anglez shumën e 38 milionë eurove.Pavarësisht kësaj, për lojtarin nga Bregu i Fildishtë nuk mungojnë ofertat.Tottenhami e Arsenali janë gati ta rrëmbejnë mbrojtësin, kontrata e të cilit me Manchester United skadon në 2020.

Read More »

Barazimi ndaj Cagliarit, shikoni çka kërkon Gattuso nga lojtarët

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso kërkon më shumë nga futbollistët e tij.Gennaro Gattuso u duk shumë i zhgënjyer për barazimin e ekipit të tij kundër Cagliarit, por tranjeri i Milanit dëshiron të shikojë përpara, me skuadrën e tij që deri më tani ka grumbulluar 4 pikë në kampionat, e ka akoma një ndeshje për të luajtur:“Nuk duhej t’i ndërlikonim gjërat në këtë mënyrë. Reaguam mirë pas 20 minutave të para, ku vuajtëm shumë, por për të qenë një skuadër e vërtetë duhet të përmirsojmë çdo aspekt, edhe pikat ku mendojmë se jemi mirë. Kemi një grup të shkëlqyer, lojtarët duhet ta kuptojnë këtë sa më shpejt”.Pa dyshim, lojtari i ndeshjes për Milanin ishte Gonzalo Higuain, i cili arriti të shënonte golin e barazimit, pas një rikuperimi të topit nga Franck Kessie.“El Pipita” çoi topin në rrjetë për herë të parë këtë kampionat, duke u thënë shpresë tifozëve, por dhe tranjerit Gattuso, se do të jetë ai makineria e golave që i mungoi ekipit sezonin e kaluar. Kuqezinjtë kanë filluar gjith..

Read More »

A do ta merr Conte Milanin në mes të sezonit?

Roberto D’aversa, trajner i Parma, ka folur për trajnerin Antonio Conte, duke pretenduar se ai së shpejti do të marrë drejtimin e në klubi të madh.“Besoj se ai është i etur të kthehet. Ai do të dëshironte të fillonte një sezon që nga fillimi me një ekip dhe të mos merrte një ekip në mes të sezonit”, ka thënë ai, përcjell ORAinfo.Antonio Conte u largua nga Chelsea pas dy vitesh me Blues. Ai arriti të bëjë një ndikim të madh në ekip pasi ai ndryshoi stilin e tyre plotësisht.Conte luajti formacionin e tij të famshëm 3-4-3 i cili u tregua i efektshëm për Chelsean në sezonin e parë pasi u kurorëzuan me titullin e kampionit në Premier League. Në sezonin e tij të dytë, gjërat nuk shkuan ashtu siç ishte planifikuar për menaxherin italian.Marrëdhënia e tij u thye me shumë lojtarë kyç në Chelsea, gjëja e qartë ishte Diego Costa, i cili u shit në Atletico Madrid në dritaren e transferimit të dimrit. Sezoni i dytë nën drejtuesin e italianit ishte një dështim pasi ata u eliminuan nga raundi..

Read More »

Chelsea dhe Juventus në luftë për sulmuesin e njohur

Edhe pse merakto është mbyllur, Chelsea sfidon Juventusin përsa i takon kartonit të Federico Chiesas të Fiorentinës.“Blutë e Londrës” janë futur fuqishëm në garë për 20-vjeçarin, i cili kërkohet me ngulm edhe nga bardhezinjtë.Sulmuesi pëlqehet shumë nga trajneri i anglezëve, Maurizio Sarri, i cili është gati të bëjë çmenduri për ta transferuar futbollistin në Premier League që gjatë merkatos së dimrit.Në Janar pritet një “luftë” e fortë mes Chelsea e Juventusit për kartonin e Chiesa, shkruan Supersport.FIRENZE,ITALIA 16 SETTEMBRE 2017 – CAMPIONATO ITALIANO DI CALCIO SERIE A 2017/2018 – A.C.F. FIORENTINA VS BOLOGNA. – NELLA FOTO: FEDERICO CHIESA ESULTA DOPO AVER SEGNATO IL GOL DEL 1 : 0.

Read More »

Zyrtare: Milan bën transferin e madh

Është zyrtare! Ivan Gazidis është bashkuar me AC Milan dhe puna e tij në klub do të fillojë zyrtarisht më 1 janar 2019.Arsenali ka njoftuar largimin e Zyrtarit të tyre Ekzekutiv përmes llogarive zyrtare në mediat sociale dhe faqen zyrtare të internetit.“Raul Sanllehi dhe Vinai Venkatesham kanë emëruar drejtuesin e futbollit dhe drejtorin respektivisht, pasi Ivan Gazidis lë Arsenalin për AC Milan”, shkruan Arsenal në Twitter, përcjell ORAinfo.Rossonerët ende nuk kanë njoftuar lëvizjen e Gazidis në klub, por një njoftim zyrtar pritet të dalë së shpejti.Kjo do të thotë që Rossonerët tani do të kryesohen nga Paolo Scaroni, ndërsa Gazidis do të jetë drejtor i përgjithshëm i Milanit, Leonardo menaxheri i përgjithshëm dhe Paolo Maldini, menaxheri teknik.Rossonerët kanë pasur një vit interesant, huazimi i madh i ndërmarrë nga Li duke rezultoi në Fondin Elliott duke marrë kontrollin e Rossonerëve dhe duke zëvendësuar Marco Fassone dhe Massimiliano Mirabelli. /ORAinfo/

Read More »

Dëshironi të bëni para sot, luani këto 4 ndeshje

Sonte në mbrëmje rikthehen emocionet e Champions Leagues ku do të luhen ndeshjet e para për fazën e grupeve.Disa nga “bookmakersat” me të njohur italianë kanë bërë parashikimet e tyre për ndeshjet e sotme.Më poshtë kemi dhënë parashikimin të marra nga “Calciomercato”:

Read More »

Inter-Tottenham, bastorët nxjerrin fituesin

Sot në mbrëmje do të luhen ndeshjet hapëse në Champions League.Pa dyshim krye ndeshja e ditës do të luhet në “San Siro” në duelin ndërmjet Interit dhe Tottenhamit.Kompanitë e basteve kanë zgjedhur Interin si favorite për ta fituar takimin hapës në eventin më madhështor të klubeve europiane.Sipas kompanisë botërore të basteve sportive “Bet 365”, fitorja e Interit kuotohet me koeficientin 2.62, barazimi 3.30, ndërsa fitorja e Tottenhamit 2.90.

Read More »

Presidenti i Juventusit jep lajmin e madh: Do transferoj ‘Ronaldon e ri’

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, ka zbuluar për “Financial times” planet e ardhshme të klubit.Numri një i klubit torinez ka premtuar se shumë shpejt do të bëjë një blerje akoma më të mirë se Cristiano Ronaldo.“Duhet të jemi në gjendje të blejmë një tjetër Cristiano Ronaldo, por në moshën 25-vjeçare. Do të programojmë një nga një hapat për të qenë numri 1 në botë.”, shprehet presidenti.Kujtojmë që këtë verë Juventusi transferoi Ronaldon për shumën e 110 milionë eurove.

Read More »

Gjigantin italian po e pret ‘tmerri’ në Beograd

Kjo ndeshje pritet të ngjalli shumë reagime pasi tifozët serb njihen si problematik.Champions League nis ditën e sotme ku na ka rezervuar 8 ndeshje spektakolare.Një prej tyre është edhe ajo mes Napolit dhe ekipit serb Crvena Zvezdas.Kjo ndeshje pritet të ngjalli shumë reagime pasi tifozët serb njihen si problematik.Legjenda e Milanit, Alessandro Costacurta, e ka paralajmëruar Napolin për pritjen që mund t’i bëhet sot në stadiumin Marakena të Beogradit, gjatë ndeshjes kundër Crvena Zvezdas.Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin Marakena dhe tashmë janë shitur të gjitha biletat.“I mbaj mend policët, të cilët na shikonin shtrembër dhe lëviznin shkopinjtë e tyre në një mënyrë që na frikësonte”, ka thënë Costacurta, i cili kishte luajtur në Marakena në vitin 1988.“Ata nuk kishin bërë asgjë gabimisht, por ende e mbaj mend ndjenjën që kisha. Gjatë festimeve, një qen më kafshoi”.“Ka diçka ndryshe në atë stadium, një nxehtësi të veçantë që e ndien qysh në momentin kur të dalësh n..

Read More »