Home / SPORT (page 150)

SPORT

SPORT

Barcelona po transferon kampionin e botës

Adrien Rabiot është shumë pranë nënshkrimit me Barcelonën.Është gazeta spanjolle, “Mundo Deportivo” e cila raporton se Barcelona i ka ofruar Rabiot një pagë prej 10 milionë euro në sezon dhe Paris Saint-Germain po tenton që të afrohet me propozimin e katalanasve, ndonëse mbeten ende 2 milionë euro më poshtë.Përpjekja e fundit e parisienëve është rritja e incentivave, e përkthyer në bonuse, që lidhen me arritjet e klubit.PSG po tenton gjithçka për të mbajtur futbollistin, edhe pse marrëdhënia mes dy palëve po tensionohet gjithmonë e më shumë.Rabiot po refuzon nënshkrimin e rinovimit të kontratës në “Parc des Princes”, me zemrën e tij që kërkon të transferohet te ekipi blaugrana.

Read More »

Zidane te Juventusi?

Ish-trajneri i Real Madridit mund të ribashkohet me Cristiano Ronaldon në Torino.Juventusi është duke shpresuar që ta emërojë Zinedine Zidane si menaxher për stinorin e ardhshëm, shkruan El Pais, transmeton Gazeta Express.Massimiliano Allegri është trajner i Juventusit tash e katër vite, ku i ka fituar katër tituj të Serie A-së, ndërsa drejtuesit e ‘Zonjës së Vjetër’ mendojnë se epoka i tij mund të marrë fund pas pesë stinoreve.Zëvendësimi ideal i Allegrit për klubin italian do të ishte Zidane, i cili u largua nga Real Madridi gjatë kësaj vere ku i fitoi 3 Liga të Kampionëve.Zidane ishte pjesë e Juventusit si lojtar gjatë periudhës 1996 deri më 2001.

Read More »

Inter harron humbjen me Sassuolon, ja çka ndodhi me Nainggolan

Inter ka mirëpritur rikthimin nga lëndimi të mesfushorit, Radja Nainggolan.Pas debutimit për t’u harruar ndaj Sassuolos, ku u mposht me rezultatin minimal 1-0, Interi po vijon përgatitjet për ndeshjen e parë sezonale para tifozërisë zikaltër, që do të luhet në “San Siro”, të dielën në mbrëmje dhe mysafire do të jetë skuadra e Torinos.Trajneri Luciano Spalletti ka përgatitur disa ndryshime për krahasuar me formacionin që startoi përballë Sassuolos, teksa këtë fundjavë do të rikthehen nga minuta e parë Perisiç dhe Milan Skriniar, ndërsa Keita Balde është në balotazh me Matteo Politanon.Në stërvitjen e pasdites së sotme, tekniku zikaltër ka marrë një lajm mjaft të mirë nga infermieria, pasi blerja më e bujshme verore e Interit, Radja Nainggolan është stërvitur me skuadrën në pjesën më të madhe të seancës.Procesi i riaftësimit të belgut po ecën mirë dhe Spalletti “fërkon duart”, pasi mund të grumbullojë futbollistin për ta pasur të paktën në stolin rezervë, për sfidën e të dielës n..

Read More »

Kimmich me deklaratë shokuese për Lewandowskin

Mbrojtësi i Bayern Munichut, Joshua Kimmich, ka përkrahur, Robert Lewandowskin në shpërthimin e tij ndaj udhëheqësisë së klubit bavarez, por ia ka rikujtuar sulmuesit se vet nuk mund t’i shënojë golat.Polaku ka goditur udhëheqësinë e klubit të Bayernit duke thënë se nuk e kanë mbrojtur nga kritikat që erdhën pas një dështimi të tij sezonin e kaluar.Pasi mendoi një largim nga Alliena Arena, Lewandowski zbuloi se përkrahja e tifozëve e ka shtyrë që të qëndrojë.“Nuk e di se çka i ishte thënë atij personalisht dhe çka në publik”.“Por, nëse Robert thotë se atij i ka munguar mbështetja e klubit, unë nuk e di nëse është e vërtetë, por duhet t’i besojmë atij”.“Mendoj se këtë nuk mund ta themi për atë që është thënë në publik. Është vetëm çështje komunikimi, dhe ju konfirmoin këtë duke folur sy më sy me lojtarin”, u shpreh Kimmich.Ai shtoi se teksa Lewa është lojtar i rëndësishëm, ai duhet të mos harrojë se vetëm vet nuk mund t’i shënojë golat e Bayernit.

Read More »

‘Bye, bye! Arsenal! Super-lojtari po kalon në Francë

Mohamed Elneny po bëhet gati që të largohet nga Arsenali.Mesfushori nuk bën pjesë në planet e Unai Emery, andaj po largohet.Marseille ka kontaktuar me Arsenalin, pasi e dëshiron transferimin e Mohamed Elnenyt, përcjell ORAinfo.Skuadra franceze gjithashtu ka kontaktuar edhe me agjentin e mesfushorit, duke i bërë me dije se do të nënshkruaj kontratë katër vjeçare./ORAinfo/

Read More »

Kante i kthen përgjigjie zyrtare PSG-s

N’Golo Kante ka refuzuar përfundimisht ofertën e PSG-së.Francezi ka vendosur të qëndrojë te Chelsea edhe për këtë sezon, përcjellë “Lajmi.net”.“Le10Sport’ raporton se Kante është shumë i kënaqur me ardhjen e trajnerit të ri, Maurizio Sarri.Për këtë arsye ai ka vendosur të qëndrojë te blutë.Sarri i ka dhuruar një pozicion të avancuar Kantes, ku mund të shënojë më shumë gola.

Read More »

BOOM! PSG nuk e paguan klauzolën, Mbappe po kalon te Real Madridi

Kylian Mbappe pas paraqitje së mrekullueshme në Botëror, gjithashtu me klubin e tij, PSG, është kthyer në një nga futbollistët më të kërkuar të momentit.Francezi te PSG erdhi nga klubi i Monacos pas një marrëveshje huazimi me të drejtë blerjeje për 180 milionë euro .Kjo marrëveshje parashikon që PSG ta paguaj këtë shumë të majme deri më 27 gusht ose ndryshe do të detyrohet të heq dorë nga kampioni i botës me Francën, shkruan “Sportmediaset”.Sulmuesi erdhi nga Monaco sezonin e kaluar, në një marrëveshje huazimi me të drejtë blerjeje për 180 milionë euro, shifër të cilën PSG-ja duhet ta paguajë brenda 27 Gushtit të këtij viti.Por sipas mediave në Francë, PSG po përballet me problemin e “fair play financiar” që ia bën gati të pamundur pagësën prej 180 milion euro të Mbappes.Këtë situatë po e monitoron me kujdes Reali i Madridit, që është gati të përfitojë dhe të marrë sulmuesin në kryeqytetin spanjoll, për të zëvendësuar Cristiano Ronaldon e larguar këtë verë.

Read More »

Bayern Munich po e kompleton transferimin e super-yllit

Bayern Munich ende nuk e ka përfunduar afatin e transferimeve.Skuadra gjermane dëshiron që ta bëjë edhe një transferim para se të mbyllet afati kalimtar.Bayern Munich dëshiron që ta transferoj Toby Alderweireld si zëvendësues të Jerome Boatengut që pritet të largohet, përcjell ORAinfo.Bavarezët e duan transferimin e belgut nga Tottenhami, ku do të ofrojnë 45 milionë euro./ORAinfo/

Read More »

Kjo nuk pritej! Real Madridi me transferim befasues për sezonin e ri

Real Madridi po përgatitet që të bëjë një transferim gjigant para se të mbyllet afati kalimtar.Skuadra spanjolle dështoi ta transferoj Eden Hazardin, por tani ka një shënjestër tjetër.Real Madridi dëshiron që në këtë afat ta transferoj Christian Eriksenin nga Tottenhami, përcjell ORAinfo.Skuadra spanjolle është e gatshme që të paguaj plotë 200 milionë euro për transferimin e mesfushorit danez nga ‘Spursat’./ORAinfo/

Read More »

Pothuajse zyrtare! Ky largim nga Milani nuk ishte menduar

Alen Halilovic i ka orët e numëruar te Milani.Mesfushori kroat do të largohet nga rosonerët edhe pse u transferua si lojtar i lirë.Alen Halilovic ka zgjuar interesimin e disa skuadra spanjolle, pasi Gennaro Gattuso i ka bërë me dije se nuk është në planet e tij, përcjell ORAinfo.Arritja e Castillejos ka bërë që kroati të largohet nga rosonerët, por një problem tjetër është që ai ka edhe disa ngecje në gjendjen fizike, andaj Milani e kërkon shitjen e tij në këtë afat./ORAinfo/

Read More »