Home / KOSOVA / Haradinaj merr vendimin e radhës, ja ҫfarë do të bëjë për familjet me social

Haradinaj merr vendimin e radhës, ja ҫfarë do të bëjë për familjet me social

Haradinaj merr vendimin e radhës, ja ҫfarë do të bëjë për familjet me social

Qeveria aktuale e Kosovës, e udhëhequr nga Kryeministri, Ramush Haradinaj sot ka marr edhe një vendim tjetër.

Në një postim në Facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se nga tani Qeveria do t’ia paguaj familjeve me asistencë obligimet për shërbime të ujit.

Më poshtë postimi i Haradinajt:

Krahas vendimeve të rëndësishme dhe përpjekjeve për të qenë sa më afër qytetarëve të vendit, pas rekomandimeve nga Këshilli Ndërministror i Ujërave, kam marr vendim që familjeve, të cilat i plotësojnë kushtet për asistencë sociale, t’ua paguajmë detyrimet ndaj ndërmarrjeve që ofrojnë shërbime të ujit.

Qeveria e Kosovës ka për qëllim ngritjen emirëqenies për të gjithë qytetarët e vendit dhe vendimi i djeshëm, është përpjekja e radhës në këtë drejtim.

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Facebook : KOSOVATODAY
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 4:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381679
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Haradinaj merr vendimin e radhës, ja ҫfarë do të bëjë për familjet me social Haradinaj merr vendimin e radhës, ja ҫfarë do të bëjë për familjet me socialRating: 4.8