Home / KOSOVA / Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës, ia përmend këto dështime

Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës, ia përmend këto dështime

Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës, ia përmend këto dështime

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Lutfi Haziri ka dhënë disa kritika për Qeverinë aktuale të Kosovës lidhur me disa dështime të saj.

Përmes një postimiFacebook, Haziri i ka përmendur Qeverisë liberalizimin e vizave, mos zbatimin e reformave, mungesën e koncensusit për dialogun si dhe mungesën e mbështetjes për buxhetin.

Haziri ia ka atribuar koalicionit qeverisës edhe dështimin për anëtarësim në INTERPOL.

Ky është postimi i Hazirit në Facebook:

Nuk u arrit të merret data për liberalizim, nuk u zbatuan reformat, nuk u arrit konsensusi i gjerë për dialogun, nuk u arrit mbështetja e NATO për ushtrinë, nuk u arrit mbështetja për Buxhetin 2019…

A duhet edhe më shumë me listu telashe që PAN-istat po a japin Kosovës ‘dhuratën’ e Krishtlindjeve, pa e përmendur edhe dështimin e takimit të CEFTA nën kryesimin e Kosovës, dështimin e INTERPOL e UNESCO, tërheqjen e 12 njohjeve nga shtetet që ishin radhitur pro Kosovës!

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 11:41 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381909
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës, ia përmend këto dështime Haziri kritikon Qeverinë e Kosovës, ia përmend këto dështimeRating: 4.8