Home / KOSOVA / Ndalohet një kamion i dyshimtë, po kontrabonte mallë nga Serbia

Ndalohet një kamion i dyshimtë, po kontrabonte mallë nga Serbia

Ndalohet një kamion i dyshimtë, po kontrabonte mallë nga Serbia

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Është ndaluar një kamion i dyshimtë në agjistralen Mitrovicë Skenderaj.

Oficerët doganor kanë arritur të kapin një kamion me vezë që dyshohet se janë kontrabanduar nga Serbia.

“Gjatë patrullimeve magjistralen Mitrovicë Skenderaj njësitet e doganës kanë vërejtur një kamion pa targa që nga drejtimi i Mitrovicës.

Pasi që kamioni është profilizuar si i dyshimtë, oficerët janë vënë në ndjekje. Vozitësi ka refuzuar të ndalet dhe pastaj së bashku me asistencën e policisë është bërë ndalja”, njofton Dogana e Kosovës.

Më tej në njoftim bëhet e ditur se pas ndalimit është bërë edhe prangosja e vozitësit dhe bashkudhëtarit, mallrat në kamion nuk posedonin dokumentacion përkatës.

“Sipas vlerësimeve preliminare në kamion ishin 500 pako me veze, kamioni dhe mallrat janë ndaluar përkohësisht derisa ndaj të dyshimtëve është inicuar procedura kundërvajtëse”, ka njoftuar Dogana e Republikës së Kosovës.

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com December 8, 2018 4:00 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=381643
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ndalohet një kamion i dyshimtë, po kontrabonte mallë nga Serbia Ndalohet një kamion i dyshimtë, po kontrabonte mallë nga SerbiaRating: 4.8