Krasniqi i përgjigjet Kurtit: Kurgjë s’the, s’të ka hije

Albin Kurti: E di që s’kalon Projektligji për tërheqjen e Trustit

Memli Krasniqi-Kurtit: Kurgjë s’the, s’të ka hije.

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti, pasi kritikoi nismën për tërheqjen e një përqindje të kursimeve nga Trusti dhe propozuesin e kësaj nisme, deputetin Bekim Haxhiu.

Krasniqi i tha Kurtit se s’tha asgjë.

“Kurgjë nuk the. Nuk të ka hije se qytetarët presin pse spo iu kallxon me I hjek mjetet. Duhesh me ua bart dertin për telashet që i kanë sot”, tha Krasniqi.