Home / KURIOZITETE / Alpinisti filmon veten duke zbritur nga shkallët e një shkëmbi 2133 të lartë

Alpinisti filmon veten duke zbritur nga shkallët e një shkëmbi 2133 të lartë

Alpinisti filmon veten duke zbritur nga shkallët e një shkëmbi 2133 të lartëNjë alpinist i cili ka vizituar pjesën veriperëndimore të Kinës, ka filmuar veten duke zbritur shkallëve nga maleve të larta 2133 metra.

Të gjithë ata që kanë fobi nga lartësia do të mbeten pa fjalë kur të shohin se si ky i ri zbret nga malet Hua, ndryshe të njohura si Huashan, transmeton Telegrafi.

Në videon e publikuar më poshtë ky i ri ka filmuar veten dhe shokët e tij duke zbritur shkallëve të këtij shkëmbi gjigant, derisa frynte era e madhe që ua rrezikonte jetën.

Këto male gjenden në provincën Huayin në provincën Shaanxi, dhe konsiderohen si malet më të rrezikshme në Kinë

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Alpinisti filmon veten duke zbritur nga shkallët e një shkëmbi 2133 të lartë Alpinisti filmon veten duke zbritur nga shkallët e një shkëmbi 2133 të lartëRating: 4.8