Home / KURIOZ / Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura
Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura

Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura

Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Kur pjesëtari i Marinës Amerikane, Leo Stokley vdiq, s’ishte askush që të mbante zi për të. Veterani 69 vjeç i Vietnamit nuk kishte familjarë biologjik dhe kështu askush nuk erdhi për trupin e tij tek varrezat e veteranëve në Tennessee.

Drejtori lokal i varrezave më pas vendosi një njoftim që t’iu tregonte njerëzve për varrimin, duke pritur që bile dikush të vinte në varrimin e tij. Por, ai nuk ia kishte idenë se shumë njerëz do të shfaqeshin më pas në varrim.

Kur faqja “U.S Army W.T.F.! moments” e publikoi njoftimin në Facebook, më shumë se 2,700 njerëz do ta shpërndanin menjëherë postimin, transmeton Gazeta Express.

“Të nesërmen në mëngjes gjithçka ndryshoi”, tha drejtori Alan Desmond për WKRN. “Telefoni nuk pushonte, mesazhet dhe emailet nuk pushuan që nga atëherë”, tha ai.

Në ditën e funeralit, një turmë e madhe e njerëzve u shfaq për të përkrahur veteranin duke përfshirë tre gra që ishin kujdesur për të gjatë ditëve të tij të fundit të jetës.

Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com November 15, 2018 2:32 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=369157
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e papritura Asnjë familjar nuk i shkoi në varrim, më pas ndodhi e paprituraRating: 4.8