Home / KURIOZITETE / Dalin në treg hamburgerë me insekte!
Dalin në treg hamburgerë me insekte!

Dalin në treg hamburgerë me insekte!

Dalin në treg hamburgerë me insekte!

Rrjeti i dytë më i madh i supermarketeve në Zvicër ka njoftuar se do të shesë hamburgerë me insekte duke nisur nga java e ardhshme.

Produktet, që do të jenë të prodhuara nga Essento, do të jenë të disponueshme në Gjenevë, Bernë dhe Cyrih.

Kështu, Zvicra bëhet vendi i parë evropian që autorizon shitjen e ushqimeve me bazë insektesh për njerëzit, transmeton tch.

Në muajin maj, ligjet për ushqimin në Zvicër u ndryshuan në mënyrë që të lejohej shitja e ushqimeve që përmbanin bulktha, karkaleca dhe krimba.

Read Offline:
Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Dalin në treg hamburgerë me insekte! Dalin në treg hamburgerë me insekte!Rating: 4.8