Home / KURIOZ / Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video)
Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video)

Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video)

Gjarpri kishte përpirë tetë vezë nga një shtëpizë pulash në Kerala të Indisë, është detyruar t’i vjellë prapa, në mënyrë që t’i shpëtojë kapësit të gjarpinjve. Meqenëse nuk kishte fuqi të lëvizte, i nxori shtatë prej tyre.

poshtë mund të shihni kobrën gjigante, që detyrohet të kthej prapa ushqimin, para se të rrëshqiste sërish në pjesën malore, transmeton Telegrafi.

Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video)

Nuk është e rrallë, që reptilët përpijnë më shumë se që ua duron trupi, duke rrezikuar të shqyejnë lëkurën, organet dhe nganjëherë ta pësojnë edhe me jetë. /Telegrafi/

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 16, 2018 1:45 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165556
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video) Detyrohet t’i vjellë vezët, për të shpëtuar nga kapësi i gjarpinjve (Video)Rating: 4.8