Home / KURIOZ / Elvana Gjata – Xheloz (3EP)
Elvana Gjata - Xheloz (3EP)

Elvana Gjata – Xheloz (3EP)

Elvana Gjata – Xheloz (3EP)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Këngëtarja e njohur, Elvana Gjata ditë më parë ka publikuar albumin e saj me të ri “3”.

Ajo promovoi këngët e saj më të reja në ditën e ditëlindjes së saj duke i kënduar live në një koncert shumë privat në Tiranë me vetëm 100 të ftuar special.

Këto këngë, që shumica janë balada shumë të ndjera e sjellin Elvana Gjatën në bashkëpunim me kantautorin e njohur shqiptar, Pirro Çako.

Ky bashkëpunim vjen pas shkëputjes përfundimtare të Gjatës me Flori Mumajesin dhe Threedots, me të cilët bashkëpunoi për një kohë shumë të gjatë, njofton Klan Kosova.

Të gjitha këngët e albumit të ri të Gjatës janë shkruar dhe kompozuar nga Pirro Çako që njihet për balada shumë unike që kanë lënë gjurmë në muzikën shqiptare.

Por Gjata këtë herë vjen edhe si tekstshkruese.

Ajo ka shkruar tekstin e këngës së saj “Më Fal” derisa ka shkruar bashkë me Çakon tekstet e këngëve “Veç një pikë”, “Gjërat kanë ndryshuar” dhe “Xheloz”.

Tashmë këto këngë janë publikuar në faqen zyrtare të këngëtares në Yotube të cilat i gjeni më poshtë, njofton Klan Kosova.

Këngëtarja ka zbuluar edhe se pse albumi i saj mban emrin “3″. Ajo ka thënë se arsyeja është se numri 3 është numri i saj me fat dhe se sipas saj, ky numër është hyjnor.

Këngëtarja e shumë hiteve e që pëlqehet shumë, kohët e fundit ka vendosur që karrierën ta vazhdojë edhe në SHBA duke kërkuar kështu të futet edhe në tregun ndërkombëtar.

Elvana Gjata - Xheloz (3EP)

Shpërndaje në shoqërine tuaj!

Nese e ke nje mik te mire shperndaje...
FanPage KosovaToday Bashkohu me ne beje like fanpage
Te KOSOVATODAY - beje like
Nga KosovaToday.com June 12, 2018 11:07 am ne link https://kosovatoday.com/?p=222198
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email [email protected] kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Elvana Gjata – Xheloz (3EP) Elvana Gjata – Xheloz (3EP)Rating: 4.8