Home / KURIOZITETE / Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video)
Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video)

Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video)

Faktikisht, Ferrari u përfshi nga zjarri gjatë debutimit në Formula Drift u zhvillua në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara.

Pas një kohe të gjatë, Ferrari e ka bërë paraqitjen e parë në sezonin e këtij viti të Formula Drift, me modelin 599 GTB që ka 900 kuajfuqi, transmeton Telegrafi.

Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video)

Ishte një prej makinave më të pritura në këtë organizim, por që paraqitja e parë, do të mbahet mend vetëm për arsye të këqija. Fredeco Scerifo që po e ngiste këtë makinë, e tejkaloi kundërshtarin që vozite një Ford Mustang dhe u përplas për muri.

Kjo bëri që Ferrari të përfshihet papritmas nga flakët, ndërsa shoferi veproi shpejtë dhe fiku motorin që të shmangte ndonjë eksplodim të mundshëm. Zyrtarë nga Ferrari, nuk kanë bërë të ditura detajet, por thanë se po bëjnë hulumtime të hollësishme, që të dalin më pas me deklaratë.

 

 

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 15, 2018 8:11 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=165244
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video) Ferrari 599 përfshihet nga zjarri gjatë debutimit në garë (Video)Rating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other