Home / KURIOZITETE / Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video)
Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video)

Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video)

Claire Simeone është mirëmbajtësja e një rezervati në Havaii, që ka parë nga afër një fokë të vogël, që mbante në gojë një thikë.

Derisa ishte ndarë prej grupit dhe qëndronte në breg, gjallesa dukej sikur kërcënonte me armën që gjeti, para se t’i binte në ujë.

Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video)

“Fokat e reja në moshë, janë të pavetëdijshme për objektet e rrezikshme që gjejnë dhe nuk hezitojnë t’i përdorin. Mirë që shpëtoi pa u lënduar”, ka thënë Simeone.

Shikuesit e videos së postuar më poshtë, kanë thënë se kjo do ishte gjëja e fundit që do prisnin të shihnin në ndonjë bregdet.

Situatën e bënë edhe më të pazakontë, fakti që fokat kanë natyrë të butë dhe aspak armiqësore.

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 20, 2018 1:16 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=166577
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video) Gjëja e fundit që do donit të shihni në bregdet, është një fokë që ‘kërcënon’ me thikë (Video)Rating: 4.8