Home / KURIOZITETE / Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)
Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

Disa gra aktiviste i kanë mjelë gjinjtë e vet në qendër të Vjenës si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve.

Katër gratë, të cilat i kishin sytë e mbyllura me shirit të zi, janë anëtare të Shoqatës kundër Fabrikave të Kafshëve (VGT).

“Kjo do të ishte sikur ta merrje një grua, ta lije shtatzënë, t’ia merrje fëmijën në ditën e parë dhe t’ia largoje dhe në fund t’ia pije qumështin,” ka thënë njëra nga aktivistet e VGT.

Ndërsa një aktiviste tjetër ka thënë se për prodhimin e një litre qumështi duhen një mijë litra ujë, duke e nënvizuar sasinë e madhe të ujit të përdorur në prodhimin e qumështit të pasterizuar.

Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)

 

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com March 5, 2018 3:49 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=154578
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO) Gratë e mjelin veten si protestë kundër shfrytëzimit të lopëve (VIDEO)Rating: 4.8

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other