Home / KURIOZ / Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Ti e ke vëlla Hashimin, por mua më ke armik o idiot!
Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Ti e ke vëlla Hashimin, por mua më ke armik o idiot!

Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Ti e ke vëlla Hashimin, por mua më ke armik o idiot!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ditën e djeshme reagoi ashpër ndaj kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për mënyrën se si ka vepruar pas arrestimit dhe dëbimit të 6 qytetarëve turq nga Kosova.

Erdogan tha se “karriera jote politike do të përfundojë”, dhe tha se për këtë “jam i sigurt”.

Madje ai tha se “vëllezërit e mi” kosovarë nuk do të pranojnë një kryeministër si ti.

E ndonëse Haradinaj u përmbajt që të mos deklarohej ditën e djeshme, ai është deklaruar sot në një prononcim ekskluziv për Koha.net.

I pari i ekzekutivit kosovar shkoi aq larg sa që kërcënoi me luftë Turqinë duke ia përmendur edhe historinë e Skënderbeut.

 

Burimi informacionit : http://gjeraonline.net/haradinaj-i-pergjigjet-erdoganit-ti-e-ke-vella-hashimin-por-mua-me-ke-armik-o-idiot/

 

Shperndaje nese ke nje mik te mire...
Nga KosovaToday.com April 17, 2018 9:24 pm ne link https://kosovatoday.com/?p=166032
Nese ky postim qe eshte bere ne faqen KOSOVATODAY prek privatesin e dikujt ose eshte lajm abuzues ju lutem na shkruani ne facebook ose ne email info@ kosovatoday.com ose ne fanpage facebook ose ContactUs, dergo linkun e mesiper qe te fshihet. Nuk mbajme pergjithesi per ndonje lajm qe eshte postuar qe eshte publik ne gjithe mediat. Ju faleminderit
Kosova Today News Reviewed by Shqipe Krasniqi on . Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Ti e ke vëlla Hashimin, por mua më ke armik o idiot! Haradinaj i përgjigjet Erdoganit: Ti e ke vëlla Hashimin, por mua më ke armik o idiot!Rating: 4.8